+90(555) 002 70 00 Pzt - Cmt: 9.00 - 18.00

Gaziantep Göz Altı Işık Dolgusu

Op. Dr. Can Pamukcu kliniği’nde, Gözaltı Işık Dolgusu işlemi Op. Dr. Can Pamukcu tarafından yapılmaktadır. Işık Dolgusu fiyatları ve diğer tüm sorularınız ile ilgili olarak klinik telefonlarımız veya whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Göz altı ışık dolgusu nedir?

Vucudumuz da zaten bulunan hyalüronik asidin saflaştırılmış halinin göz altı bölgesinde yağ ve doku kaybı sonucu çökmüş ve kırışmış bölgelere bir kanül yardımı ile verilmesi işlemidir. Hyalüronik asit su tutma özelliği sayesinde bu bölğede nemlenme doku hacminde artış gibi etkileri ile cilt renginde açılma göz altı halkalarında azalma ve kaybolmasına sebep olarak göz altı bölgesinin renginin açılmasına yol açar.

Göz altı ışık dolgusunu nasıl yapıyoruz?

Göz altı ışık dolgusu işleminde ciddi bir ağrı olmadığı için lokal anestezi krem kullanmıyoruz. Hastalarımız toxin uygulamalarından daha az ağrılı ve hafif bir işlem olduğu şeklinde yorum yapmaktadır. Öncelikle ciltte bir iğne yardımı ile bir giriş yeri oluşturuyoruz. Bu giriş yerinden uzun bir kanülle cilt altına girip boşlukları ve doku kaybı olan bölgeleri dolgu maddesi ile dolduruyoruz. Genel olarak işlemimizi 2 seans olarak planlamaktayım. Bir hafta sonra hem hastamızı kontrol edip simetri kontrol yaparak eksik bölgleri dolduyorum.

Göz altı ışık dolgusu etkisini ne zaman gösterir?

Göz altı ışık dolgusu etkini hemen gösterir. İlk zamanda hafif bir topaklanma olsada bir kaç günlük zamanda dolgu doku içinde dağılmaktadır. Kullanılan dolgunun kalitesi çok önemli bir belirleyicidir. Kalitesi düşük dolgularda kalıcı topaklanma renk değişimleri olabilir. Bu sebeple güvenilir yerlerde güvenilir markalarla işlem yapılmasına dikkat edilmelidir.

Göz altı ışık dolgusu yan etkisi ve zararları nelerdir?

Göz altı ışık dolgusu yapildığı bölge itibari ile dikkat edilmesi gereken bir uygulamadır. İğne ile yapilması işlemi kolaylaştırmakla beraber damara girme ve sonucunda damar tıkanıklığı gibi bir sonuca gidebilir. Bu sebeple ucu künt bir kanülle işlem yapmaktayiz.
Dolgu kalitesi , sertligi ve yayılım şekli sonucu ve memnuniyeti etkileyecektir. Bazı dolgular yer degistirmekte yani yapıldığı bölgenin dışına çıkmaktadiŕ. Sonuc olarak hoş olayan bir goruntü ortaya cikabilmektedir.
Dolgu yuzeysel yapilmışsa cilt altında mavi bir efekte yol açabilmektedir. Bu uygunsuz bir goruntuye sebep olmaktadiŕ.
Nadiren allerjik reaksiyonlar olabilir. Nadiren morarma olabilmektedir.

Göz altı ışık dolgusu yapildiktan sonra nelere dikkat edilmelidir?

Enjeksiyon yerine bir gün su değmemesi gerekir.
Sıcak uygulama yapilmamali ve sıcak su ile duş alınmamalidır.(ilk 24 saat)
Doktorunuzdan habersiz dolgu uzerine masaj yapmayıniz. Dolgunun yer degiştirmesine sebep olabilirsiniz.

Bizi İnstagram’da takip edebilirsiniz.